Funkcja i zastosowanie rynku wtórnego chłodnicy oleju

- 2021-10-14-

1. Ponieważ olej ma przewodność cieplną i stale przepływa i krąży w silniku, chłodnica oleju na rynku wtórnym chłodzi skrzynię korbową silnika, sprzęgło, zespół zaworów itp. Nawet w silniku chłodzonym wodą są to jedyne części, które mogą być chłodzone wodą to głowica cylindra i ściana cylindra, a inne części nadal muszą być chłodzone przez chłodnice oleju.
2. Główny materiał naszego rynku części zamiennych do chłodnic oleju obejmuje materiały metalowe, takie jak aluminium, miedź, stal nierdzewna, odlewy itp. Po spawaniu lub montażu kanał boczny z gorącą stroną i kanał boczny z zimną stroną są połączone, tworząc kompletny wymiennik ciepła.
3. Rynek wtórny chłodnicy oleju jest używany do chłodzenia oleju smarowego lub oleju opałowego pojazdów, maszyn inżynieryjnych, statków itp. Gorąca strona produktu to olej smarny lub paliwo, a zimna strona może być wodą chłodzącą lub powietrzem. Gdy pojazd jest w ruchu, olej smarujący w głównych układach smarowania opiera się na mocy pompy olejowej, przechodzi przez kanał po stronie gorącej chłodnicy oleju i przenosi ciepło na zimną stronę chłodnicy oleju, podczas gdy woda chłodząca lub zimne powietrze przechodzi przez kanał po stronie zimnej chłodnicy oleju. Ciepło jest odbierane, aby zrealizować wymianę ciepła między zimnymi i gorącymi płynami, aby zapewnić, że olej smarujący ma najbardziej odpowiednią temperaturę roboczą. W tym chłodzenie oleju smarowego silnika, oleju smarowego automatycznej skrzyni biegów, oleju smarowego przekładni kierowniczej itp.