Jak radzić sobie z plamami korozyjnymi na powierzchni stopu aluminium?

- 2021-10-08-

Istnieją dwa sposoby na usunięcie punktów korozji. Jednym z nich jest użycie metod fizycznych, takich jak polerowanie piaskowe, polerowanie wibracyjne i inne metody obróbki mechanicznej; drugim jest stosowanie metod obróbki chemicznej, takich jak polerowanie silnym kwasem i wybielanie typu nadtlenku wodoru.
Stop aluminium musi być zabezpieczony antykorozyjnie po usunięciu punktów korozji, w przeciwnym razie wkrótce nastąpi korozja. Istnieją dwa sposoby wykonania obróbki antykorozyjnej: jeden to zdanie testu odporności na mgłę solną i musi być poddany obróbce środkiem pasywującym odpornym na korozję, takim jak pasywacja trójwartościowym chromem, pasywacja bez chromu, drugi wymaga jedynie zabezpieczenia antykorozyjnego na kilka miesięcy, można go po prostu pokryć inhibitorami korozji.
Podsumowując, na powierzchni stopu aluminium występują plamy korozji i istnieje wiele metod obróbki. Klienci mogą dokonać rozsądnego wyboru w oparciu o rzeczywistą sytuację fabryki podczas korzystania z niej.