Jak utrzymać chłodzenie intercoolera?

- 2021-08-24-


Czyszczenie zewnętrzne (metoda czyszczenia samochodu):
Ponieważ intercooler montowany jest z przodu, kanał chłodnicy intercoolera często jest zatkany liśćmi, szlamem (wylewający się olej hydrauliczny ze zbiornika oleju układu kierowniczego) itp., co utrudnia odprowadzenie ciepła z intercoolera, dlatego należy to miejsce regularnie czyszczone. Metoda czyszczenia polega na użyciu pistoletu wodnego o niskim ciśnieniu pod kątem prostopadłym do płaszczyzny intercoolera, aby powoli spłukiwać od góry do dołu lub od dołu do góry, ale nie wolno go przepłukiwać po przekątnej, aby zapobiec uszkodzeniu intercoolera .


Czyszczenie wewnętrzne i inspekcja (demontaż, inspekcja i metoda czyszczenia):
W rurach wewnętrznych intercoolera często towarzyszą zanieczyszczenia takie jak szlam i guma, które nie tylko zwężają kanał przepływu powietrza, ale także zmniejszają wydajność chłodzenia i wymiany ciepła. Z tego powodu konieczna jest również konserwacja i czyszczenie. Ogólnie rzecz biorąc, wnętrze intercoolera powinno być czyszczone i sprawdzane co roku lub przy remoncie silnika lub spawaniu i naprawie zbiornika wody.

Sposób czyszczenia: Dodaj wodny roztwór zawierający 2% sodę kalcynowaną (temperatura powinna wynosić 70-80°C) do intercoolera, napełnij go i odczekaj 15 minut, aby sprawdzić, czy nie ma wycieków w intercoolerze. W razie potrzeby należy go zdemontować i obejrzeć oraz naprawić przez spawanie (podobnie jak naprawa zbiornika na wodę); jeśli nie ma wycieku, potrząśnij tam iz powrotem, powtórz kilka razy, wylej balsam, a następnie napełnij czystym roztworem wodnym zawierającym 2% sodę kalcynowaną do spłukania. Dopóki nie będzie względnie czysta, dodaj czystą gorącą wodę (80- -90°C) do czyszczenia, aż uwolniona woda będzie czysta. Jeśli zewnętrzna część chłodnicy międzystopniowej jest zabrudzona olejem, można ją wyczyścić wodą alkaliczną. Metoda polega na namoczeniu oleju w ługu i usunięcie go pędzelkiem, aż będzie czysty. Po oczyszczeniu osuszyć wodę w intercoolerze sprężonym powietrzem lub pozostawić do wyschnięcia w sposób naturalny. , A następnie podłącz przewód dolotowy silnika. Jeśli stwierdzisz, że rdzeń intercoolera jest poważnie zabrudzony, powinieneś dokładnie sprawdzić, gdzie są nieszczelności w filtrze powietrza i rurach wlotu powietrza, i usunąć usterkę.