Aluminiowe rurki do harmonijki ustnej

- 2021-07-07-

Aluminiowa rurka harmonijki składa się z płaskiej rurki i kilku kanałów przepływowych otwartych w płaskiej rurce. Biegacz jest wypełniony czynnikiem chłodzącym podczas użytkowania. Ponieważ wewnętrzny kanał przepływowy aluminiowej rury harmonijkowej ma specjalny kształt, obszar przepływu jest mały, a wydajność wymiany ciepła jest niska, co zmniejsza użycie rury o specjalnym kształcie harmonijki .

Rurki do harmonijki ustnej – na ogół wykonane z aluminium. Płaska rura jest długa i ma kanał przepływowy, co powoduje niewystarczającą sztywność i słabą stabilność mechaniczną aluminiowej rurki harmonijki. System aplikacji energii słonecznej charakteryzuje się dużą powierzchnią oraz wysokimi wymaganiami w zakresie sztywności i stabilności mechanicznej komponentów. To znacznie ogranicza zastosowanie aluminiowych rurek harmonijkowych.

Celem rury harmonijkowej jest zapewnienie aluminiowej rury w kształcie harmonijki o dużej powierzchni wymiany ciepła do rozpraszania ciepła. Ściana rurki harmonijki jest wyposażona w wiele równomiernie rozmieszczonych rowków zębów, co zwiększa wewnętrzną powierzchnię rurki i znacznie zwiększa obszar przepływu między wewnętrzną ścianką rurki a czynnikiem chłodzącym, zwiększając w ten sposób obszar wymiany samą rurę cieplną. , Pomocna jest poprawa efektywności wymiany ciepła.