Wprowadzenie i rodzaje chłodnic oleju

- 2021-05-10-

PlikUniwersalna chłodnica oleju is a device that accelerates the heat dissipation of the lubricating oil to keep it at a lower temperature. In the enhanced engine with high performance and high power, the Uniwersalna chłodnica oleju must be installed due to the large heat load. The Uniwersalna chłodnica olejujest umieszczony w obiegu oleju smarującego, a jego zasada działania jest taka sama jak chłodnicy.

Chłodzony powietrzem

Rdzeń chłodnicy oleju chłodzonej powietrzem składa się z wielu rurek i płyt chłodzących. Kiedy samochód jest uruchomiony, nadlatujący wiatr samochodu jest używany do chłodzenia rdzenia chłodnicy gorącego oleju. Chłodnica oleju chłodzona powietrzem wymaga dobrej wentylacji otoczenia. Trudno jest zapewnić wystarczającą przestrzeń wentylacyjną w zwykłych samochodach i na ogół jest rzadko używane. Ten typ chłodnicy jest najczęściej stosowany w samochodach wyścigowych ze względu na dużą prędkość samochodu wyścigowego i dużą objętość chłodzącego powietrza.

Chłodzony wodą

Chłodnica oleju jest umieszczona w obiegu wody chłodzącej, a temperatura wody chłodzącej służy do regulacji temperatury oleju smarowego. Gdy temperatura oleju smarowego jest wysoka, temperatura oleju smarowego jest obniżana przez wodę chłodzącą. Po uruchomieniu silnika ciepło jest pochłaniane z wody chłodzącej, powodując gwałtowny wzrost temperatury oleju smarującego. Plikuniwersalna chłodnica olejuskłada się z obudowy wykonanej ze stopu aluminium, przedniej pokrywy, tylnej pokrywy i miedzianej rury rdzeniowej. Aby poprawić chłodzenie, radiatory są zamontowane na zewnątrz rury. Woda chłodząca wypływa na zewnątrz rury, a olej smarujący przepływa wewnątrz rury, a obie wymieniają ciepło. Istnieją również konstrukcje, w których olej wypływa na zewnątrz rury, a woda przepływa wewnątrz rury.