Jakie są techniki obróbki akcesoriów ze stopu aluminium?

- 2022-09-16-

5 typowych procesów przetwarzania części ze stopu aluminium:


1. Obróbka części ze stopów aluminium, zwana również obróbką CNC, automatyczną obróbką tokarską, obróbką tokarską CNC itp.,
(1) Zwykłe obrabiarki wykorzystują toczenie, frezowanie, struganie, wiercenie, szlifowanie itp. do obróbki części form, a następnie dokonują niezbędnych napraw monterom i montują je w różnych formach.
(2) Wymagania dotyczące precyzji części formy są wysokie i trudno jest zapewnić wysoką dokładność obróbki tylko za pomocą zwykłych obrabiarek, dlatego do obróbki konieczne jest stosowanie precyzyjnych obrabiarek.
(3) W celu zautomatyzowania części stempli, zwłaszcza stempli o skomplikowanych kształtach, dziurkowania i obróbki wnęk oraz zautomatyzowania prac naprawczych montera, konieczne jest zastosowanie obrabiarek CNC (takich jak frezarki trójwspółrzędne CNC, obróbka skrawaniem centra, szlifierki CNC itp.) do obróbki form.

2. Tłoczenie części ze stopu aluminium

Wykrawanie odnosi się do procesu formowania polegającego na przyłożeniu siły zewnętrznej do płyt, taśm, rur i profili za pomocą wykrawarek i matryc w celu spowodowania odkształcenia plastycznego lub oddzielenia w celu uzyskania detali (części tłoczonych) o wymaganym kształcie i rozmiarze. Tłoczenie to proces produkcji akcesoriów do produktu o określonym kształcie, rozmiarze i wydajności, za pomocą mocy konwencjonalnej lub specjalnej maszyny do tłoczenia, płyta jest bezpośrednio odkształcana siłą w formie, a następnie odkształcana w celu uzyskania określonego kształtu, rozmiar i wydajność. talerz. Matryce i oprzyrządowanie to trzy główne elementy obróbki tłoczenia. Metoda tłoczenia to metoda obróbki odkształcania metalu na zimno, dlatego nazywana jest również tłoczeniem na zimno lub tłoczeniem blach, określanym mianem tłoczenia. Jest to główna metoda obróbki plastycznej metalu.

3. Precyzyjne odlewanie akcesoriów ze stopu aluminium
Należy do precyzyjnego odlewania odlewów specjalnych. Uzyskane w ten sposób części zwykle nie wymagają obróbki mechanicznej. Takich jak odlewanie inwestycyjne, odlewanie ciśnieniowe itp. W porównaniu z tradycyjnymi technikami odlewania, odlewanie precyzyjne jest metodą odlewania. Metoda pozwala uzyskać bardziej precyzyjny kształt i poprawić precyzję odlewania. Bardziej powszechną praktyką jest: najpierw zaprojektować i wykonać formę zgodnie z wymaganiami produktu (z niewielkim marginesem lub bez marginesu), odlewać wosk metodą zalewania w celu uzyskania oryginalnej formy woskowej, a następnie wielokrotnie malować na formie woskowej, twarda skorupa, forma woskowa jest w niej rozpuszczana, aby uzyskać wnękę do odwoskowania; skorupa jest wypalana, aby uzyskać wystarczającą wytrzymałość; metalowy materiał do nalewania; piasek jest czyszczony po łuskaniu; można uzyskać bardzo precyzyjne gotowe produkty. Obróbka cieplna i na zimno zgodnie z wymaganiami produktu.


4. Akcesoria ze stopu aluminium do metalurgii proszków
Metalurgia proszków to technologia wykorzystująca proszek metalowy (czasami dodaje się niewielką ilość proszku niemetalicznego) do mieszania proszku metalowego, kształtowania, spiekania i wytwarzania materiałów lub produktów. Składa się z dwóch części, a mianowicie:
(1) Produkcja proszków metali (również w tym proszków stopowych, zwanych dalej łącznie „proszkiem metali”).
(2) Wymieszaj proszek metaliczny (czasem dodaj także niewielką ilość proszku niemetalicznego), ukształtuj go i spiekaj, aby uzyskać materiał (zwany „materiałem metalurgii proszków”) lub produkt (zwany „produktem metalurgii proszków”).

5. Formowanie wtryskowe części ze stopu aluminium
Stały proszek i spoiwo organiczne są równomiernie zagniatane, a po granulacji są wtryskiwane do gniazda formy za pomocą wtryskarki w stanie ogrzanym i uplastycznionym (~150°C) w celu zestalenia i uformowania, a następnie rozłożone chemicznie lub termicznie uformowany blank. Spoiwo jest usuwane, a następnie produkt otrzymuje się przez spiekanie i zagęszczanie. W porównaniu z tradycyjnymi procesami charakteryzuje się wysoką precyzją, jednolitą organizacją, doskonałą wydajnością i niskimi kosztami produkcji. Jej produkty są szeroko stosowane w elektronicznej inżynierii informacji, sprzęcie biomedycznym, sprzęcie biurowym, samochodach, maszynach, sprzęcie, sprzęcie sportowym, przemyśle zegarmistrzowskim, broni i przemyśle lotniczym.