Różnica między bezszwową rurą aluminiową a wytłaczaną rurą aluminiową

- 2022-08-19-

Obecnie używana maszyna do wytłaczania rur aluminiowych zawiera skrzynkę do wytłaczania i cylinder. Ogrzany aluminiowy pręt jest umieszczany w skrzynce do wytłaczania z portu zasilającego, a cylinder zaczyna działać, aby belka wytłaczania popychała aluminiowy pręt w kierunku matrycy do wytłaczania. Wysoka temperatura Pręt aluminiowy w stanie ma dobrą plastyczność. Wraz ze spadkiem temperatury pręta aluminiowego zmniejszy się również plastyczność. Pod pewnym ciśnieniem i prędkością belki wytłaczającej podkładka do wytłaczania popycha aluminiowy pręt, aby wytworzyć przepływ tworzywa sztucznego i wycisnąć z matrycy do wytłaczania. , tak aby uzyskać rurę aluminiową o wymaganym kształcie przekroju i wielkości; podczas procesu wytłaczania aluminiowy pręt znajduje się w stanie silnego nacisku w strefie odkształcenia wytłaczania, co może zapewnić jego plastyczność w pełnym zakresie i uzyskać duże odkształcenie, a odkształcenie wytłaczania można poprawić. Struktura materiałów metalowych może poprawić ich właściwości mechaniczne, szczególnie w przypadku prętów aluminiowych z efektem wyciskania, po hartowaniu i starzeniu właściwości mechaniczne wzdłużne (kierunek wyciskania) wyrobów wyciskanych są znacznie wyższe niż podobnych wyrobów wytwarzanych innymi metodami obróbki. Obróbka prasy charakteryzuje się również dużą elastycznością. Konieczna jest jedynie wymiana matrycy, aby na tym samym sprzęcie wytworzyć produkty o różnych kształtach, rozmiarach i odmianach, a operacja wymiany matrycy jest prosta i wygodna, czasochłonna i wydajna. Jednak nadal istnieją duże problemy z formowaniem niektórych dwuwarstwowych rur aluminiowych bez szwu.
Bezszwowa rura aluminiowa ogólnie przyjmuje metodę wytłaczania perforacji. Ponieważ bezszwowa rura aluminiowa charakteryzuje się małym ciężarem właściwym, łatwą obróbką i wysoką wytrzymałością mechaniczną, w rzeczywistości wymagania dotyczące procesu produkcyjnego bezszwowej rury aluminiowej są stosunkowo surowe i w porządku.
Należy jednak zwrócić uwagę na pewne problemy w procesie produkcyjnym, aby wyprodukować wysokiej jakości bezszwowe rury aluminiowe.
Problemy wymagające uwagi w procesie produkcji bezszwowej rury aluminiowej
Duże bezszwowe rury aluminiowe są zazwyczaj wytłaczane na gorąco, a następnie poddawane dalszej obróbce praktycznej. Mała bezszwowa rura aluminiowa może być wytłaczana na gorąco lub ciągniona na zimno, a następnie poddawana późniejszej skutecznej obróbce.
Wodorotlenek glinu wytwarzany w procesie produkcji bezszwowej rury aluminiowej wymaga ciągłego wytłaczania, a podczas procesu wytłaczania gwałtownie odwadnia się, tworząc pęcherze. Aby zapobiec jaglicy na bezszwowej rurce aluminiowej, okrągły aluminiowy pręt do wytłaczania nie powinien mieć pęknięć tocznych; nie należy go przechowywać w wilgotnym środowisku, a zawartość wodorotlenku sodu w roztworze czyszczącym powinna wynosić około 30%. Kontroluj zawartość jonów glinu w roztworze czyszczącym.