Różnica między parowaniem a skraplaczem klimatyzacji samochodowej

- 2022-07-21-

Parowniki klimatyzacji samochodowej są z grubsza podzielone na dwa typy, jeden to parownik, który chłodzi ciekły czynnik chłodniczy, a drugi to parownik, który chłodzi powietrze w celu pochłaniania ciepła w samochodzie. Czy znasz różnicę między parownikiem a skraplaczem klimatyzacji samochodowej? Następnie przedstawię różnicę między parownikiem a skraplaczem klimatyzacji samochodowej. 

Różnica między parowaniem a skraplaczem klimatyzatora samochodowego: wprowadzenie różnicy

 

1. Różne pozycje instalacji: skraplacz jest zainstalowany przed zbiornikiem wody, na zewnątrz samochodu, a parownik jest zainstalowany pod deską rozdzielczą iw samochodzie;

 

2. Różne cechy funkcjonalne: skraplacz chłodzi gaz o wysokiej temperaturze i pod wysokim ciśnieniem, a parownik wymienia ciepło między cieczą o niskiej temperaturze i niskim ciśnieniem a powietrzem w samochodzie, aby odebrać ciepło w samochodzie!

 

Różnica między parowaniem a skraplaczem w klimatyzacji samochodowej: Cel

 

Parownik klimatyzatora to rodzaj parownika. Funkcją parownika klimatyzatora jest wykorzystanie ciekłego czynnika chłodniczego o niskiej temperaturze do łatwego odparowania pod niskim ciśnieniem, przekształcenia go w parę i pochłaniania ciepła schłodzonego medium, aby osiągnąć cel chłodzenia.

 

Polega na wentylatorze, który wymusza przepływ powietrza w magazynie przez rury chłodzące w skrzyni w celu wymiany ciepła, aby schłodzić powietrze, aby osiągnąć cel obniżenia temperatury magazynu. Wśród nich czynnik chłodniczy lub czynnik chłodniczy przepływa w rurze wydechowej, a powietrze na zewnątrz rury jest chłodzone przez ściankę rury nazywane jest chłodnicą suchego powietrza; rozpylony ciekły czynnik chłodniczy bezpośrednio wymienia ciepło z powietrzem, co nazywa się chłodnicą mokrego powietrza; Oprócz chłodzącej rury wydechowej, hybrydowa chłodnica powietrza posiada również urządzenie rozpylające czynnik chłodniczy. Chłodnice suchego powietrza powszechnie stosowane w chłodniach można podzielić na dwa typy: typ sufitowy i typ podłogowy w zależności od miejsca montażu.

 

Różnica między parowaniem a skraplaczem klimatyzatora samochodowego: Funkcja

 

Podstawowe wymagania parownika są takie same jak skraplacza. Ponieważ jest umieszczony w samochodzie, jego właściwości antykorozyjne nie są tak wysokie jak skraplacza, ale przestrzeń wewnątrz samochodu jest ograniczona, więc stawia bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące jego objętości.

 

Zadaniem parownika jest odparowywanie niskociśnieniowego czynnika chłodniczego z zaworu rozprężnego i pochłanianie ciepła z powietrza w samochodzie, tak aby osiągnąć cel chłodzenia samochodu. Parowniki muszą być tylko typu rurowego i żeberkowego. Rury i paski i ułożone w stos. Obecnie parowniki całkowicie aluminiowe i parowniki rurowe są używane głównie w samochodach w moim kraju, parowniki z miedzianymi rurami i blachą aluminiową są używane głównie w dużych samochodach osobowych, a istnieje kilka form w średnich autobusach, głównie rurowych typ paska. Na przykład, wszystkie klimatyzatory Audi A6, Baolai, Honda, Buick, Sail, Shanghai Passat i innych samochodów wykorzystują parowniki piętrowe, a klimatyzatory Santana 2000 sedan wykorzystują parowniki rurowe.

 

Różne typy parowników mają różne media chłodzące. Niektóre są chłodzone wodą, solanką lub wodnym roztworem glikolu etylenowego, a inne powietrzem. Dzisiaj przedstawię was tutaj, więc czy znacie różnicę między parowaniem a skraplaczem klimatyzacji samochodowej.