Cechy folii aluminiowej

- 2021-10-28-

(1) Powierzchnia folii aluminiowej jest wyjątkowo czysta i higieniczna, a na jej powierzchni nie mogą rozwijać się żadne bakterie ani mikroorganizmy.

(2) Folia aluminiowa jest nietoksycznym materiałem opakowaniowym, który może mieć bezpośredni kontakt z żywnością bez żadnego zagrożenia dla zdrowia ludzkiego.

(3) Folia aluminiowa to bezwonny i bezwonny materiał opakowaniowy, który nie powoduje szczególnego zapachu pakowanej żywności.

(4) Jeśli sama folia aluminiowa nie jest lotna, to i zapakowana żywność nigdy nie wyschną ani nie skurczą się.

(5) Bez względu na wysoką lub niską temperaturę, nie będzie penetracji tłuszczu przez folię aluminiową.

(6) Folia aluminiowa jest nieprzezroczystym materiałem opakowaniowym, dlatego jest dobrym materiałem opakowaniowym dla produktów wystawionych na działanie promieni słonecznych, takich jak margaryna.

(7) Folia aluminiowa ma dobrą plastyczność, dzięki czemu może być używana do pakowania produktów o różnych kształtach. Można również dowolnie kształtować pojemniki o różnych kształtach.

(8) Folia aluminiowa ma wysoką twardość i wysoką wytrzymałość na rozciąganie, ale jej wytrzymałość na rozdarcie jest niewielka, więc łatwo ją rozerwać.

(9) Sama folia aluminiowa nie może być zgrzewana, musi być pokryta materiałem rozgrzewalnym, takim jak pe, do zgrzewania.

(10) Gdy folia aluminiowa wchodzi w kontakt z innymi metalami ciężkimi lub metalami ciężkimi, mogą wystąpić niepożądane reakcje.